BAF!
Možná to tak nevypadá, ale na tenhle blog jeho autor pravidelně chodí a zkoumá, co vše je špatně. Ne že by se daný majitel obtěžoval zveřejnit nějaký nový článek nebo tak něco. Jen vězte, stále tu tiše číhá. A vše sleduje. Bojte se.

Nedočkavost

14. dubna 2013 v 14:43 | Aligatol |  Téma týdne

Doufám, že se bude líbit :)

No tak, prosím. Prosím rychle, prosím! Přestože se tak urputně snažil být potichu, nevydržel a potichu kníknul. "Buď ticho!" Osopil se na něj chlapec, který byl jen o něco málo větší než pes. Jeho oči se leskly nadšením, podobně jako jeho černo-hnědá srst v ostrém svitu slunce, Německý ovčák vrtěl svým mohutným ocasem.


Prosím! Já ti ten míček jinak vezmu, pospěš!
Chlapec napřáhl ruku i s míčkem a prudce se rozmáchl, pes zatím běžel napřed a přesně v tu chvíli, kdy měl míček vyletět z chlapcovi ruky a poté rotovat vzduchem, se chlapec začal smát.
"Haha, ty jsi ale blbej pes, já mám ten míček pořád v ruce." Chlapec se ještě chvíli bavil pohledem na zmateného psa, který byl rozhodnut prohledat klidně celou zahradu, jen aby balonek našel. Po chvíli se, ale ovčák naštval a začal štěkat. "Tiše! Ty jeden nevděčníku, nemůžu za to, že jsi tak hloupej." Klukovi nezbývalo nic jiného než zamávat míčkem nad hlavou, pes byl okamžitě u něj.
"HAF!"
"Tak, ty nepřestaneš?" Opět se rozzlobil chlapec.
Jestli mi to konečně nehodíš, tak budu štěkat pořád.
"Haf!"
"Já vím, jsem u vás jenom na návštěvě, ale to neznamená, že mě nebudeš poslouchat. Já to totiž s pejsky umím!" Hošík se sebevědomě usmíval, protože "pejsek" na chvíli přestal štěkat. "No, vidíš. Všichni tlustí, hloupý, slintavý, škaredí hafani jako ty mě poslouchají!"
Kluk opět natáhl svou krátkou ruku s balonkem, ale opět nic nehodil. Stalo se však něco s čím chlapec nepočítal a sice nic se nestalo, pes stále pozoroval jeho ruku, poučil se. Už se nedíval tak přátelsky ani nedočkavě. Jen zarputile sledoval tenisák. "No dobře, jsi o něco málo chytřejší, než jsem si myslel, ale pořád jsi strašně hloupej, stejně jako všechna zvířata." Chlapec byl naštvaný, že pes nevyběhl, a tak si začal pohazovat s míčkem. Německý ovčák kýval hlavou doprava, doleva, doprava, doleva, nahoru, doprava, dolů, doleva… Pejsek chňapl po míčku. Pevně se do něj zakousl, ale bohužel si neuvědomil, že míček o pár sekund dřív chytil ten pošetilý kluk. Oba dva tahali každý na jinou stranu. Prcek se snažil vyprostit svou ruku z psova sevření, hafík by nikdy nepustil tenisák. Za chvíli z tlamy odkapávala krev, z očí se řinuly slzy. "MAMÍ! Pomoc!" Na zahradu přiběhla majitelka psa, která zkušeně poručila psovi: "Berny! Pusť míček" Ještě chvíli neochotně smýkal s rukou. Přesto drobek povolil stisk. Za chvíli pes položil míček na zem, chlapec si rychle přitáhl paži zpět k tělu.
"Haf" Berny šťastně zavrtěl ocasem, že mu konečně někdo hodí míček.
Bohužel se mýlil, panička se na něj jen naštvaně podívala.
Co je zase? Já jsem se snažil si hrát s tím sousedovým zabedněncem, ale on prostě nedokázal pochopit, že mi má ten míček hodit. Tak jsem si ho jen vzal, no… Co je, proč tak vyčítavě hledíš?
Paní odvrátila pohled od svého psa a popadla toho "chudáčka" za jeho ruku, když ji obracela kluk tiše kníkl. Pes se na něho zkoumavě pohlédl.
Chceš mi konečně hodit ten míček, že je to tak? Teď máš ale smůlu, už ti ho nikdy nepučím.

Najednou z domu vyšla další osoba, matka toho hlupáka. Usmívala se, venku bylo přece krásně. "Co to tam provádíte Luku?," ženě stuhl úsměv na tváři, spatřila zaschlou i nově řinoucí se krev na synkově ruce "..Co se to..?" Okamžitě přiběhla k svému uličníkovi. "Berny ho pokousal." Konstatovala bez sebemenší známky nějakých pocitů Bernyho panička.
"Ale jak to vždyť jste říkala, že je to ten nejhodnější pejsek!?"
"No to je teď jedno ne? Musíme ho přece ošetřit!"
Za chvíli měl kluk na ruce obvaz a seděl v autě jedoucím do nemocnice. Berny se smutně díval na odjíždějící auto. Zase mu nikdo nehodil míček, zase si ho nikdo nevšímal.
"Auu" zavyl potichu a šel do svojí boudy. Dvakrát se dokolečka otočil a poté zdrceně usnul.
Když jeho panička přijela, byla sama. Její sousedi zůstali ještě v nemocnici. Chlapcovi se prý nic zas tolik hrozného nestalo.
Majitelka Bernyho se ale podezřele usmívala. Pes při pohledu na ni začal tak mocně vrtět ocasem, až utnul i pár stébel trávy.
"Berny k noze! Hodný. Koukej se, co tu mám." Začala prohrabávat kabelku, až vylovila kost. Pes začal ještě rychleji vrtět ocasem, až z něho zbyla jen rozmazaná šmouha. Opatrně mu vložila kost do tlamy.
"No ty jsi hodný pejsek. No šikovný, už jsem myslela, že se těch otravných lidí nezbavím. To bys Berny nevěřil, jak je ta ženská ukecaná. Pořád někoho musí pomlouvat. A co teprve ten její spratek. No, hodný Berny, ti už nás doufám otravovat nebudou."
Paní si sedla na lavičku před domem a její věrný pes si spokojeně hryzal kost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hranice fantazie Hranice fantazie | Web | 14. dubna 2013 v 19:32 | Reagovat

XD Jinak se to prostě vyjádřit nedá. Máš to dobře napsané, ten nápad je dobrý, sice trochu všední, ale ten konec mě hodně pobavil. Žádné podstatnější gramatické chyby jsem tam nenašla. Celkově to hodnotím jako dobře napsanou povídku.

2 EliSsha EliSsha | Web | 15. dubna 2013 v 17:50 | Reagovat

A ako sa voláš na tfm? :D

3 EliSsha EliSsha | Web | 16. dubna 2013 v 21:43 | Reagovat

No predsa Elissha, ako inak :D kde hrávaš (miestnosti) ked som ťa tam nevidela ešte?:D

4 Jtery Jtery | 24. května 2013 v 23:29 | Reagovat

Netradiční námět, velmi pěkně napsané, po gramatické stránce to mohu ohodnotit taktéž kladně, avšak musím tě upozornit na absenci čárek v místech, kde by měly být (např. u oslovení). Ale jelikož chybuješ jen v čárkách a ne v í/ýčkách(což je už velký hřích), tak to překousnu:D Dále, protože jsem hnidopich, tak ti musím opravit větu "Pes se na něho zkoumavě pohlédl." na "Pes na něj zkoumavě pohlédl." Slovosled a tvar větných členů je při psaní povídek docela důležitej, teda aspoň podle mě:D Abych jenom negativně nekritizovala, tak ti musím pochválit volbu slov a slovní zásobu celkově...a toť asi  vše:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama