BAF!
Možná to tak nevypadá, ale na tenhle blog jeho autor pravidelně chodí a zkoumá, co vše je špatně. Ne že by se daný majitel obtěžoval zveřejnit nějaký nový článek nebo tak něco. Jen vězte, stále tu tiše číhá. A vše sleduje. Bojte se.

Březen 2013

Vlak života aneb začátek i konec

24. března 2013 v 23:52 | Aligatol |  Téma týdne

Vlak života
Ve vlaku se odehrává spousta příběhů. Někteří jezdí načerno, někteří s nechutí (ti většinou musí jet do školy nebo práce), někteří jezdí s velkými kufry, někdo však dává přednost cestování nalehko… Proto není divu, že se ve vlacích odehrávají mnohé příběhy, přeci jenom, když zde můžete potkat tolik rozmanitých lidí, nikdy nevíte, na koho zde narazíte, já bych dala nevím co, kdybych jela vlakem z Manchesteru do Londýna v ten den, kdy se to stalo…
V ten den vznikl jeden skutečně, neskutečný příběh. Kdyby autorka nejela vlakem, nebo jela s velmi hlučnými spolucestujícími, kdoví jestli by ten skvěle promyšlený příběh vznikl. Ne všude si můžete jen tak sednout a dívat se do blba/z okna. Při takové monotónní cestě člověk může přemýšlet o různých jiných dimenzích a kdoví o čem ještě. Věřím, že v nejedné z vlakových souprav se zrodily nejrůznější charaktery, pohádky, historky, ale nejznámějším "vlakovým příběhem" je příběh o kouzelnickém světě! V ten den ve vlaku začal život Harryho Pottera. Poté jeho sláva stoupala a získal si mnoho fanoušků po celém světě, včetně mne.
Znám i osoby, které se zamilovali do postav z této skvělé knihy (Snape, Draco, Sirius :D ). Pro mnoho fanoušků je velice skličující, že tato série už skončila. Mně to bylo strašně líto, ale když si představím, že by příběh byl nekonečný, (například by se děj začal točit kolem Harryho syna, potom by se děj posunul na syna Harryho syna…) samozřejmě že existují fanoušci, kteří sepisují různé alternativy, pokračování atd. Musím se přiznat, že věřím ve rčení: "V nejlepším se má přestat." Ale příběh začal i skončil na stejném místě. Každý vlak má (bohužel, nebo naštěstí)svou cílovou stanici. A s tím nikdo nic neudělá…

Vyměřený čas

6. března 2013 v 22:45 | Aligatol
Nedávno jsem se koukala na film který mě zaujal- Vyměřený čas (v originále In time ). Nejvíc na filmu se mi líbí ta myšlenka.. V tomhle světě totiž všichni lidé mají na ruce odpočítávač (nevím jak jinak to nazvat :D ) odpočítává čas do smrti. Jakmile se vynuluje jste mrtví. Hlavní ale je, že se časem i platí (v podstatě se platí životem, nechtěla bych..). Tyto stylové hodinky se zapnout v 25 rocích života a od tohoto automaticky vám zbývá rok života, tedy pokud si nevyděláte víc času. Začíná tím, že hlavní postava- Will žijící v ghettu hovoří se svojí maminkou o svých dluzích... blabla... děj se rozjíždí když potká v hospodě velice bohatého muže... víc už prozrazovat nebudu. Příběh mi velmi silně připomínal Bonnie a Clyda. Myslím, že zpracování není úplně špatné, ale často se opakuje: aaa nee zbývají mi poslední vteřiny života, rychle musím bězět... Docela mě překvapily propracované detaily již zmíněné myšlenky. Původně jsem si myslela, že to bude nějaký neskutečný blábol, poté jsem si říkala, že je tam v podstatě podobný děj jako u Hunger games ( moje nejoblíbenější knížky..) - v podstatě tam taky chudí žijí ze dne na den a ti bohatí si užívají živata/ pohodlně proplouvají životem, pak přijde někdo kdo rozpoutá revoluci. Ovšem je tam originální zpestření.. Mně se film líbil. I když by mohl být propracovanější, ale stále je to lepší průměr. Hlavně Ocasožroutovi doporučuji shlédnout :) (3/5 hvězdičky za mě :D )