BAF!
Možná to tak nevypadá, ale na tenhle blog jeho autor pravidelně chodí a zkoumá, co vše je špatně. Ne že by se daný majitel obtěžoval zveřejnit nějaký nový článek nebo tak něco. Jen vězte, stále tu tiše číhá. A vše sleduje. Bojte se.

Leden 2013

Není růže bez trní

16. ledna 2013 v 20:55 | Aligatol |  Téma týdne

Rozhodla jsem se, že napíšu něco kratšího ať má Hranice Fantazie radost Usmívající se

To je obvykle pravda, ale jsou i případy kdy růži někdo trny uřeže. Jenže trny k ní zkrátka neodmyslitelně patří. Když jsem si poprvé šla koupit do květinářství růži, nestačila jsem se divit, její charakteristické "ozdůbky" totiž chyběli, nakonec jsem ji stejně koupila. Chvíli jsem obdivovala její dokonalost; krásně sytou barvu, nádherné lístky … A najednou mi na chodník skápla kapička krve z mého prstu. Zastavila jsem se a chvíli jsem nevěřícně hleděla na chodník, následně na ukazováček a hned poté na červeně zbarvený trn, který byl ještě před chvílí bezpečně ukryt za listem. Od té doby už nevěřím růžím bez trnů ani lidem bez chyb…

Pottermore (o co tam vlastně jde :D )

13. ledna 2013 v 16:16 | Aligatol |  Oblíbené hry
Pottermore, nebo jak já říkám PM (mhe ráda vymýšlím zkratky). Je hra o Harrym Potterovi (jak pěkvapivé že). Mě, jako fanouška, okamžitě zaujala. Hodně mě překvapilo provedení, hlavně to že nehrajete za žádnou z hlavních postav, ale spíše za náhodného pozorovatele. Hra je rozdělená na knihy (filmy), kapitoly a momenty. Otevírají se další a další kapitoly, v závislosti na rychlosti tvůrců. Jsem ráda, že si s tím hrají a dávají si záležel. Proto je lepší všechny momenty důkladně prohledat a nespěchat.
Je spíše "klikací" hra, v níž musíte hledat různé předměty. Např. knihy, ingredience do lektvarů, galeony, dodatky od paní Rowlingové a mnoho dalšího. V celé hře hrajete za svou kolej (pro neznalce je to Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel btw. já jsem v Havraspáru, vážně netuším jak jsem se sem dostala, ale celkem mi to lichotí :D) Když už jste v koleji můžete jít do společenské místnosti na chat, pro kolej můžete taky v průběhu školního roku získávát body (za každou nalezenou věc, za úspěšné uvaření lektvaru a za kouzelnické duely).
Jediné co mě na Pm mrzí je to že všechen text je v angličtině. Shodou okolností jsem objevila web který mě z části zachránil: Česky z Pottermore (ten se specializuje na překládání dodatků). Doufám že jsem někomu pomohla, jestli by jste chtěli poradit kde co najít apod., pište do komentářů.

Vítejte

6. ledna 2013 v 15:34
Táákže můj první (možná i poslední to vážně nevím) blog. Jsem docela zvědavá co z toho vyjde :D , pokud jste sem omylem zabloudili tak vás vítám. Ják už jsem uvedla výše, zatím nevím na co bude tento blog zaměřený.

Je docela možné že na : a) mé pokusy o kreslení ( http://aligatol.deviantart.com ;) )

b) moje úvahy/povídky...

c) občas něco co mě zaujalo v mých oblíbených počítačových hrách (transformice.com , Pottermore atd.) (pozn. red.: Ne to tady fakt nebude :D)


d) nebo bude zaměřen na něco úlně jiného ;D